10 lis 2016

Moja opinia o AVA serum z Witaminą C

O kosmetykach z witaminą C słyszałam wiele dobrego. Przede wszystkim mają za zadanie hamować działanie wolnych rodników, a przez to działać przeciwstarzeniowo. Dodatkowo mają rozjaśniać przebarwienia, działać antybakteryjnie i nawilżać. Cuda w butelce, więc jak mogłam nie spróbować?
Ponieważ nigdy nie korzystałam z takiego serum, postanowiłam na początek nie inwestować w nic drogiego. Chciałam sprawdzić, jak na mnie zadziała i czy polubi się z moją skórą. Po przejrzeniu czeluści internetu trafiłam na serum z witaminą C z serii Aktywator Młodości marki AVA.


Serum zamknięte jest w butelce z ciemnego szkła, która chroni przed dostępem światła. Aplikuje się go za pomocą pipetki, która pozwala na dozowanie odpowiedniej ilości specyfiku. Konsystencja jest lejąca i przezroczysta. Dzięki niezbyt tłustej konsystencji, szybko się wchłania i nie pozostawia filmu. Po nałożeniu skóra jest napięta, gładka i zmatowiona.Serum stosuję codziennie przed nałożeniem kremu. Produkt nie obciąża skóry, nie zapycha i nie uczula. Zauważyłam również lekkie rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry. Co do zmarszczek, to na szczęście nie mam ich za wiele, więc mam cichą nadzieje na jego prewencyjne działanie. 


Nie mogę powiedzieć o efekcie WOW, jednak nie mam porówna do działania innych serum tego typu. Mimo wszytko uważam, że serum jest warte wypróbowania. Tym bardziej, że cena zdecydowanie działa na jego korzyść.  

2 komentarze:

  1. Słyszałam o tym serum, jednak sama wypróbowałam inne. Używam LIQ CC light i jestem bardzo zadowolona. Ma dobrze przemyślany skład i śliczne opakowanie. Moja skóra jest bardziej promienna. Tak jak Ty nie mam porównania z innymi produktami. O tym moim mogę śmiało powiedzieć, że jest świetne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo lubię kosmetyki z Witaminą C, ale tego nie próbowałam.

    OdpowiedzUsuń

Miło mi, że tu dotarliście.

Wpadajcie częściej ;)